Funkcionális Személyi Edzések

Stúdiónkban elérhető a Funkcionális szemléletű személyi edzés, ami azt jelenti hogy nem konditermi környezetben súlyokkal dolgozunk, hanem egyéb eszközök széleskörű felhasználásával leginkább saját testsúlyos gyakorlatokkal, valamint futópad használatával építjük fel az edzéseinket.
Lehetőség van Nálunk 45 és 60 perces személyi edzésekre. Az árakat az Árlistánkban megtalálod.
Legfontosabb eszközeink:
- SMR-heger
- TRX
- Kettlebell
- Kamagon ball
- Flowin -pad
- számos gumiszalag, instanbil eszközök amik kitűnően erősítik a tartóizmokat.
Mit is jelent a Funkcionális tréning?
A funkcionális tréning lényege, hogy olyan gyakorlatokat végzünk, amelyek a mindennapi életben is megállják a helyüket, melyek során a testünk, az izmaink a maguk természetes módján mozognak.
Nem izoláltan eddzük az egyes izomcsoportokat, hanem egy egységes egészként tekintünk a testre.
Ennyire egyszerű az egész, nem kell semmi túlbonyolított dologra gondolni. Nem attól funkcionális tehát egy gyakorlat, hogy TRX-szel és kettlebellel végezzük egy bosu labdán állva, és nem is attól, hogy több gyakorlatot kombinálunk össze egy összetett mozdulatsorrá.
Mást jelent a funkcionális edzés egy élsportolónak, azon belül is más mondjuk egy súlyemelőnek, más egy úszónak és más egy kézilabdázónak, és mást jelent egy hobbi sportolónak is, és annak is, aki mondjuk a napi 8 óra ülőmunka hatásait szeretné edzéssel kiküszöbölni.
A lényeg, hogy mindenkinek olyan gyakorlatokat kell végeznie, ami a céljaihoz hozzásegíti. Minden sportágban más mozdulatsorok építik fel az erősítő edzéseket, mindenkinek más mozgásminták begyakorlására van szükségük ahhoz, hogy a legoptimálisabban tudják fejleszteni a képességeiket.
Funkcionális edzés
Néhány alapelv viszont mindenkire igaz, ha funkcionális edzésről beszélünk:
- Nem izoláltan eddzük az izmokat, hanem mozdulatokat gyakorlunk. Tehát nincs láb nap, hát nap, mellnap, de van mondjuk guggolás, húzódzkodás, vagy épp fekvőtámasz, hogy a példáinknál maradjunk.
- Összetett gyakorlatokat végzünk, tehát több ízületben történik elmozdulás a feladat végzése során. Például a karhajlítás nem ilyen, ilyenkor csak a könyökízületet hajlítjuk, ellenben a fekvőtámasz ilyen, amikor a könyök- és a vállízület is érintett.
- Nagy hangsúlyt fektetünk a törzs izmainak erősítésére, valamint a stabilizáló izmokra.
- Az alap gyakorlatokat természetes mozgások jelentik, mint pl. guggolások, elemelések, húzódzkodás, tolódzkodás.
- Több képességet fejlesztünk egyszerre: erőt, állóképességet, hajlékonyságot, koordinációt, gyorsaságot. Természetesen mindenkinél azt helyezzük előtérbe, amire a leginkább szüksége van.